Сисоєнко: «Фінансування «швидких» лише у 5-ти областях – це дискримінація решти»

Фракція «Самопоміч» вимагає від уряду виконати свою обіцянку і  в повному обсязі профінансувати «швидкі допомоги» по всій країні, а не в 5-ти областях.  

Нардеп політсили Ірина Сисоєнко наголошує: «По всій країні розвішана реклама про «швидку допомогу», але це черговий обман. Бо наступного року кошти на «швидку» передбачені лише на п‘ять областей: Одеську, Полтавську, Тернопільську, Донецьку і – через зрозумілі причини – Вінницьку. Решта 19 областей країни не одержать жодної копійки на «швидку». «Самопоміч» вважає таке рішення дискримінаційним як стосовно медиків, так і стосовно людей, які живуть в цих областях».

Під стінами парламенту на акцію протесту вийшли люди з Київської області, які вимагають профінансувати надання невідкладної меддопомоги в регіоні. І медики, і пацієнти зібрали підписи. Сисоєнко каже, готова зібрати підписи під аналогічною вимогою і з інших 19-ти областей України, яким не так пощастило отримати фінансування, як 5-ти пілотним.

«Якщо буде потрібно – зберемо підписи з інших областей країни, якщо уряд не зрозуміє, що питання «швидкої» є питанням національної безпеки України і не може бути жодного «пілоту» стосовно життя і здоров‘я людей».

Питання справді нагальне.  В Україні щороку збільшується смертність від серцево-судинних захворювань, від ДТП. Щороку в країні травмуються  майже 4.5 млн людейз різними ступенями тяжкості.  І чи виживе при цьому людина, чи матиме шанс зберегти здоров‘я, залежить від служби екстреної медичної допомоги. «Самопоміч» вже другий рік вимагає від уряду фінансування «швидкої допомоги», а уряд другий рік це ігнорує.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини