Сисоєнко: «Держава не виконує належним чином свій обов’язок щодо фінансування медицини»

В Україні виникли величезні проблеми з фінансуванням екстреної медичної допомоги. По-перше, в держбюджеті на цей рік замість 11 мільярдів гривень, необхідних на потреби швидкої допомоги, виділено лише 1 мільярд. По-друге, досі немає жодної постанови уряду щодо розпорядження та використання передбачених на галузь коштів. І це при тому, наголошує народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко, що Кабінет Міністрів мав затвердити необхідні документи до 1 лютого цього року.

Поки уряд не має часу на вирішення проблем екстреної медичної допомоги, в регіонах України ситуація постійно погіршується. Наприклад, мешканці міста Жовті води самостійно збирають кошти на ремонт машини швидкої допомоги. Народний депутат обурюється: «Коли таке було, щоб замість того, щоб держава належним чином фінансувала та виконувала свій обов’язок, люди самі збирають кошти на те, щоб відремонтувати машину швидкої допомоги?!»

Також катастрофічно не вистачає автотранспорту медикам на Львівщині, які багато разів зверталися з цим питанням до губернатора області. Ще один ганебний приклад – факт, що парк «швидких» в Івано-Франківській області востаннє оновлювався у 2007 році. Водночас, відповідно до норм, термін експлуатації автотранспорту не може перевищувати шість років.

Ірина Сисоєнко додає: «Чернівецька область, Черкаська область – не мають єдиної диспетчерської екстреної медичної допомоги».

Парламентар констатує: «Всі ці проблеми не можуть вирішуватись на регіональному обласному рівні. Держава повинна виконувати свій обов’язок. Питання збереження життя та здоров’я – це насамперед державне фінансування служби екстреної медичної допомоги».

Відтак, «Самопоміч» вимагає, по-перше, вирішити ганебну ситуацію, що склалася стосовно швидкої допомоги. По-друге, Верховна Рада має ухвалити проект закону про фізичний захист життя та здоров’я медичних працівників служб екстреної медичної допомоги #6311.

Ірина Сисоєнко підсумовує: «Захистити лікаря, купити нові авто, форму, створити належні умови та дати гідну заробітну плату – прямий обов’язок держави. Лише тоді буде врятована кожна людина».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини