Сироїд: «Закон про ТСК дає парламенту реальні важелі для контролю»

 Як коментує документ віцеспікерка парламенту Оксана Сироїд, головна цінність закону про створення тимчасових спеціальних і слідчих комісій – те, що парламент отримує інструмент для виконання функції контролю. Вона пояснює дію закону на практиці: «Наприклад, щось стається, там є розкрадання коштів. Парламент повинен мати можливість моментально зреагувати і створити ТСК, щоб дослідити, що насправді відбулося, і дати відповідь людям».

Документ не ідеальний, за словами Сироїд, але вперше український парламент спромігся дати можливість для створення тимчасових спеціальних і слідчих комісій.

Головне застереження віцеспікерка вбачає у рівному, а не пропорційному представництві фракцій у ТСК.

«Наприклад, якщо підозрюється уряд у розкраданні, то проурядова більшість ніколи не буде зацікавлена в тому, щоб неупереджено це розслідувати. Але якщо є пропорційне представництво усіх фракцій у комісії, то це означає, що більшість у комісії матимуть все одно представники провладних сил. І тому пропозиція «Самопомочі» була – рівне представництво, а не пропорційне».

Те, що стосується процедури імпічменту – на жаль, вона виписана дуже беззубо в Конституції. І без внесення змін до відповідних статей, зробити процедуру імпічменту дієвою – неможливо, наголошує Оксана Сироїд.

«Процедура імпічменту має бути політичною, а не юридичною. Те, що є найбільшою проблемою у Конституції – прив’язка імпічменту до злочину. Насправді імпічмент може статися і внаслідок якоїсь неприйнятної поведінки президента, наприклад, поїздки на Мальдіви чи панамські папери. Але для цього потрібні зміни до Конституції. «Самопоміч» такі зміни підготувала, і ми сподіваємось, що у наступному скликанні парламент буде готовий їх розглядати».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини