Сироїд: «Закон «Про Президента» поверне гаранта Конституції в русло самої Конституції»

Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд сподівається, що закон «Про Президента», який пропонує «Самопоміч», ухвалять у першому читанні вже 25.04.2019.

«Зараз парламент є в унікальному моменті, коли цей закон можна ухвалити. Сьогодні різні депутати готові його підтримати, і ми сподіваємось на ухвалення у першому читанні уже в четвер».

У 2014 році «Самопоміч» вже пропонувала цей документ, але тоді Порошенко не захотів бути Президентом із якимись рамками. А для таких документів шанс бути ухваленими є тільки або на початку каденції Глави держави, або наприкінці.

Сироїд зауважує: «Час ухвалити закон про Президента України. Закон, який не буде обмежувати владу Президента, тому що ця влада визначена Конституцією, але закон, який поверне гаранта Конституції в русло самої Конституції».

Адже якщо проаналізувати політичну історію України – у нас ніколи не було справді хорошого Президента. Оскільки необмежена і неконтрольована влада без стримування ще нікому не допомагала працювати на благо людей:

«Більшість людей думають, що чим більше повноважень і влади буде мати той чи інший орган, та чи інша інституція, тим краще вони будуть працювати для людей. Але вибори Президента показали, наскільки це уявлення ілюзорне. Зараз немає жодної ефективної процедури відповідальності Президента, включаючи імпічмент. Як наслідок, сьогодні ця безвідповідальність і свавілля стають причиною провалу кожного Президента, якого ми маємо в Україні».

Сьогодні в Україні є 89 законів, якими Президенту надані неконституційні повноваження. Але Закон «Про Президента» поставить гаранта в рамки Конституції, захистить від впливу олігархів і дасть йому інструменти відповідальності, наголошує віце-спікер:

«Цей закон зробить будь-якого Президента успішним. Сподіваюсь на підтримку цього закону і нинішнім Президентом, і тим, який прийде».

Оксана Сироїд
object(WP_Term)#12921 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини