Сироїд: «Якби ми мали прозорий оборонний бюджет, не можна було би безкарно розкрадати гроші армії»

Замість декларацій про необхідність запровадження в Україні прозорого оборонного бюджету, які почалися після оприлюднення журналістських розслідувань про розкрадання в армії особами, наближеними до Петра Порошенка, політики краще б підписалися під зареєстрованими представниками «Самопомочі» проектами законів 8075 та 8076. Про це заявила віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд.

У зазначених документах, які були зареєстровані у парламенті ще минулого року (!), передбачається, зокрема, запровадження окремої процедури для розгляду та підготовки оборонного бюджету, обмеження державної таємниці для оборонних закупівель, планування оборонного бюджету на п’ятирічний період. Попри це, проекти законів були підступно «викинуті» з порядку денного Верховної Ради.

У результаті замість реальної боротьби з корупцією в армії, влада лише хвалиться «покращеннями» у забезпеченні армії. Оксана Сироїд наголошує: «В тому, що сьогодні солдати, може, мають кращу форму чи кращі шкарпетки, немає ніякого подвигу. Це обов’язок Міністерства оборони, якому парламент виділив людські гроші, щоб армія почувалася гідно, щоб мала речове забезпечення, техніку, озброєння».

Однак після широкого публічного розголосу корупційних схем в обороні, на переконання віце- спікера, розмовами про армійські «покращення» владі вже не вдасться приховати розкрадання та мародерство, яке з 2015 року триває в українській армії.

Оксана Сироїд додає: «Мало того, що це розкрадання відбувалося з благословення та під патронатом Глави держави та Верховного головнокомандувача, воно ще й відбувається на очах в органів правопорядку, які за цим смиренно спостерігають впродовж чотирьох років. Я переконана, що одного дня це буде покарано, хоча, напевно, вже не за нинішньої влади».

Політик констатує: «Якби ми мали сьогодні прозорий оборонний бюджет, не можна би було так легко і безкарно розкрадати гроші української армії».

Відтак, підсумовуючи, Оксана Сироїд звертається до народних депутатів: «Якщо ви справді проти мародерства, розкрадання в армії, якщо ви справді дбаєте про солдатів, можете засвідчити це своїм підписом під проектом прозорого оборонного бюджету».

Оксана Сироїд
object(WP_Term)#13148 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини