Сироїд: «Визнання російської окупації залишиться в історії України, але неконституційні повноваження Президента матимуть страшні наслідки»

За словами віце-спікера парламенту Оксани Сироїд, визнання Росії агресором і окупантом – це рішення, яке «Самопоміч» вважала критично необхідним для збереження держави впродовж фактично всього періоду перебування в парламенті.

«Україна воює з Росією впродовж кількох століть, і ніколи не мала відваги сказати, що Росія — ворог і окупант. Можливо, через сто років це буде єдине рішення, завдяки якому згадуватимуть парламент цього скликання», – вважає Оксана Сироїд.

Однак, за її словами, у цьому законі є також запровадження антиконституційних повноважень для Президента і це – загроза кожному громадянину, свободі кожної людини в Україні.

«Люди повинні розуміти, що сьогодні парламент проголосував за те, що Президент може без згоди Верховної Ради вивести війська на Майдан, якщо йому цього захочеться — у мирний час і на всій території держави він зможе без згоди парламенту застосовувати Збройні сили України. Так само, як і отримає право визначати межі окупованих територій.

Невідомо, хто такі «об’єднані сили» і хто буде їхнім командувачем. А Об’єднаний оперативний штаб, який має бути створений, фактично контролюватиме торгівлю із окупованими територіями — вже навіть проведений «конкурс» і визначені генерали, які будуть це робити», – наголошує Оксана Сироїд.

Віце-спікер переконана, Президент вирішив ініціювати це рішення лише для того, щоб знецінити позицію «Самопомочі», а під прикриттям визнання російської агресії і окупації протягнути для себе додаткові повноваження та фактично запропонувати чергове гібридне регулювання.

«Самопоміч» впродовж двох з половиною років вимагала від цього парламенту прийняти рішення, яким юридично визнати факт російської окупації частини території України. Всі пам’ятають, скільки часу і зусиль було витрачено, аби цього рішення уникнути. Придумували все, що завгодно: комітет з питань безпеки і оборони розказував, що ті, хто вимагають визнання агресії і окупації — це агенти Кремля, Президент розказував, що він ніколи на це не погодиться. Але раптом з’являється проект закону.

Мушу сказати, що такими діями і прописаними у цьому законі повноваженнями Президент просто наближує свою відповідальність — і політичну, і кримінальну. Так само, як її наближує і нинішній секретар РНБО, який у той час, коли почалася російська агресія і окупація, також уникав необхідних рішень. Це все буде мати наслідки. Але якщо Президент хоче нести кримінальну відповідальність — будь ласка, нехай це робить», – підсумовує Оксана Сироїд.

 

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини