Сироїд: «Виборчий кодекс настільки важливий, що шукати в ньому зачіпки – недоцільно»

Двобоєм систем охарактеризувала голосування за Виборчий кодекс віцеспікерка парламенту Оксана Сироїд.

«Ми спостерігали протистояння між людьми, які хочуть змінити виборчу систему, які хочуть відкриті списки (коли волею людей, а не партійного лідера визначається місце у списку), і людей, які роками «підгортали» свої виборчі округи. А замість того, щоб займатись депутатською роботою, вони займались корупцією – збирали гроші і підкуповували виборців. Також була ще частина людей, які банально не розуміють цієї нової системи і мають просто певний страх».

І, на думку Сироїд, це історичний і надважливий для країни документ: «Важливість цього рішення є настільки високою, що шукати зачіпку недоцільно».

Виборчий кодекс набуде чинності під час наступних виборів до Верховної Ради в 2023 році. Це логічно, бо дуже багато елементів ще треба запустити. Віцеспікерка зауважує:

«Треба розуміти, що в Кодексі не тільки вибори до парламенту, а й місцеві, і вибори президента – всі вибори одночасно. І потрібен перехідний період, щоб ці механізми почали працювати».

У Кодексі немає мажоритарки, але там є прив’язка до того чи іншого регіону і це, на думку Сироїд, правильно.

«Сьогодні велика кількість людей, які вибираються на окрузі тільки через те, що мають бренд певної політичної партії. Хоча на місці їх ніхто не знає. Ідея в тому, щоб політична партія була зацікавлена працювати з людьми в регіонах і щоб кандидати тільки завдяки своїй праці на місцях отримували підтримку того чи іншого регіону». Оксана Сироїд наголошує – боятися Виборчого кодексу не потрібно, бо для України це велетенський крок вперед.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини