Сироїд: «У нас, на жаль, вину не доводять. Винних призначає Генеральний прокурор»

На переконання віце-спікерки Верховної Ради Оксани Сироїд, в Україні силова система правопорядку домінує і перебуває поза межами контролю парламенту. Тому вона є абсолютно безкарною, чинить свавілля, і потім подає це у вигляді «мильних опер».

«Можна скільки завгодно разів із трибуни пафосно заявляти про те, що стався злочин і пов’язувати Міхеїла Саакашвілі з Курченком — було це чи ні, повинен встановити суд. Однак, на якій підставі Генеральний прокурор говорить про злочин, якщо сам Курченко не засуджений? Його справа не доведена до суду, і доки щодо неї немає обвинувального вироку, розмови двох людей не мають стосунку до складу злочину», – зазначає Оксана Сироїд.

Вона акцентує увагу на тому, що органи правопорядку повинні контролюватися парламентом, тому що вони застосовують силу проти людей. Тому парламент повинен мати змогу ретельно допитати Генпрокурора — це обов’язок народних депутатів перед людьми.

«Натомість сьогодні його свідчення перетворилися на «бенефіс», і замість того, щоб депутати могли поставити десятки запитань, на спілкування відвели по хвилині, а сам Генеральний прокурор говорив майже півтори години.

А завершилося усе ганебними погрозами народним депутатам. На якій підставі Юрій Луценко лідеру фракції «Самопоміч» Олегу Березюку говорив, що вони зустрінуться у суді? Чи є відкрите кримінальне провадження проти Олега Березюка? Чи є взагалі справи, де Олег Березюк проходить як будь-яка сторона? Це насправді — не перший випадок, який свідчить про відчуття повної безкарності», – наголошує Оксана Сироїд.

Віце-спікерка переконана — ми спостерігаємо ту ситуацію, коли, на жаль, вину не доводять, а як було у Радянському Союзі та інших тоталітарних системах — винних призначають.

«Прийшов Генеральний прокурор, тицьнув пальцем і сказав: «Ти будеш винним». Ось так виглядає кримінальний процес. Система правопорядку домінує в країні і перебуває поза межами контролю парламенту, тому вона є абсолютно безкарною, чинить свавілля, і потім нам це подає у вигляді “мильних опер».

Сьогодні Генеральний прокурор Луценко для Президента Порошенка — такий самий, як міністр Захарченко для Януковича. Треба, щоб хтось йому сказав, що нинішній Генеральний прокурор є для нього величезною загрозою», – підсумовує Оксана Сироїд.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини