Сироїд: «Таємний оборонний бюджет створює величезну спокусу ці гроші вкрасти»

«Після оприлюднення такого матеріалу у відставку мали би піти всі, чиї прізвища там названі. І парламент мав би з самого ранку зайнятися тим, що мав би думати, як рятувати Україну і авторитет державних інституцій», – коментує останню частину журналістського розслідування корупції в оборонній сфері віце-спікер парламенту Оксана Сироїд. Вона наголошує, що найбільша небезпека зараз – це відволікання уваги владою.

«Президент і коаліція намагаються це питання заговорити. Тимчасова слідча комісія, яка сьогодні працює, має якісь повноваження, але більшість у цій ТСК має та сама коаліція, яка підтримує Президента, тобто будуть намагатись спустити це все на гальма».

Отже, на думку Сироїд, парламент мусить контролювати ТСК, вимагати її засідання, постійно ставити їй питання.

«Зрозуміло, що є команда з боку Президента тягнути із засіданням ТСК для того, щоб відволікти увагу людей на інші фактори».

ТСК щодо розкрадання в оборонному секторі мала зібратись на засідання у вівторок 12.03, але засідання перенесли. І, як зауважує віце-спікер, переноситимуть далі:

«Сьогодні депутати від більшості втікають від реальності. Президент намагається через підкуп виборців якось утихомирити людей, приспати наше усвідомлення  цієї реальності. Але ми спостерігаємо надзвичайну ситуацію: масова корупція, до якої причетний Президент, Генпрокурор, НАБУ – фактично вся верхівка українських державних інституцій. Ми мусимо це розглядати».

Також Оксана Сироїд наголосила, що у розслідуваннях проявилося те, що відбувається в українській армії фактично від початку війни.     

«Оскільки Україна воює, ми мусимо нарощувати наш оборонний бюджет. Чим більше грошей – тим більша спокуса. Оборонний бюджет закритий державною таємницею, і це створює величезну спокусу ці гроші вкрасти. Це все робиться з відома і під патронатом Президента України і долучені до цього, як показали журналістські розслідування, очільники всіх державних інституцій».

Оксана Сироїд
object(WP_Term)#13148 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини