Сироїд: «Скасування недоторканності заховане не в Конституції, а в кількох статтях законів»

Як каже віце-спікер парламенту Оксана Сироїд, зробити депутатів «доторканними» можна швидко без змін до Конституції. Вона пояснює, що «найцінніше» у недоторканності народних депутатів, ця «кощеєва голка» – якраз не захист від ув’язнення, як часто думають люди. Найцінніше – процедура слідства.

«Річ у тім, що оскільки сьогодні не можна проводити слідство стосовно народних депутатів, то щоразу, коли Генпрокурор приходить і пропонує зняти недоторканність, це сигнал для того чи іншого депутата або тікати (як Клюєв), або швиденько домовлятись з Генпрокурором (як багато депутатів, стосовно яких депутатська недоторканність не була знята)».

Чи забороняє Конституція проводити слідчі дії? Ні. Тому що не можна притягати до кримінальної відповідальності без згоди Верховної Ради. Але кримінальна відповідальність починається з моменту, коли вручається підозра, тобто після
завершення слідчих дій.

То що ж забороняє проводити слідчі дії? Насправді тільки декілька норм в Кримінально-процесуальному кодексі, в законі про статус народного депутата, в законі про регламент Верховної Ради і в законі про в’їзд і виїзд з території України.

«Самопоміч» ще у 2016 році запропонувала законопроект, який би змінював ці 10 статей, і тоді можна було б безперешкодно проводити слідчі дії стосовно всіх народних депутатів, не змінюючи при цьому Конституції.

Сироїд наголошує: «Самі народні депутати зняли з розгляду законопроект «Самопомочі», а тепер дурять людей, вносячи чергові законопроекти про зміни до Конституції, розуміючи, що вони не будуть ніколи ухвалені».

Справжнє рішення просте – зміни до кількох законів, а не в Конституції.

Оксана Сироїд
object(WP_Term)#12921 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини