Сироїд: «Швидкість ухвалення бюджету ніяк не впливає на його якість»

«Немає значення, якої ночі бюджет буде ухвалений, він буде однаково корупційний, – каже віце-спікер парламенту Оксана Сироїд. – Чи буде він ухвалений у ніч проти 23 листопада, чи буде він ухвалений у ніч проти 23 грудня – на жаль, кращим від цього закон про бюджет не буде. Для того, щоб він був кращим, треба змінювати не день голосування, а підхід до самого бюджету».         

Головний фінансовий документ країни пронизаний корупційними схемами, особливо в оборонній його частині. Сироїд вкотре наголошує, що оборонний бюджет абсолютно непрозорий.

«Нам уряд декларує, Президент декларує, але ми не можемо пересвідчитися. Ми ні разу не бачили звіту, на що витрачаються гроші оборонного бюджету».

А з того, що бодай видно – вже можна сказати, що держава продовжує дурити своїх захисників.

«Немає належного грошового забезпечення для військових. Недостатньо коштів для забезпечення житлом військовослужбовців. І триває ця ганьба, коли зобов‘язання перед ветеранами перекладаються на плечі органів місцевого самоврядування. Тобто все, що держава обіцяє ветеранам: всі пільги, виплати тощо, вона це все перекладає на плечі міст і громад. Це непорядно. Влада не може розраховувати на те, що вона матиме якісну армію, поки вона не буде мати гідного ставлення до свого солдата».

Паралельно витрати на поліцію настільки захмарні, що складається враження, що держава готується до заколоту. І це в той час, коли поліція фактично зрослася з криміналом. Але пояснення інше, каже Сироїд:

«Це абсурдна ситуація, коли грошей більше виділяється на армію всередині країни, ніж на армію, яка захищає нас від зовнішньої загрози. Насправді правдива природа в цьому – це корупція. Таким чином Прем‘єр-міністр платить за лояльність своєму колезі, міністру внутрішніх справ і його політичній силі».

«Самопоміч» пропонувала зміни до кошторису, навіть шляхи, де  взяти на це гроші без корупційних схем. Але для уряду такий шлях є незручним.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини