Сироїд: «Щоб говорити з Росією з позиції сили, треба самим стати сильними»

У протистоянні з ворогом Україна має розраховувати насамперед на свої сили – говорить віце-спікер парламенту Оксана Сироїд.

«Ми маємо відстоювати свої інтереси. Якщо Україна не буде говорити голосно, що нам треба, то нам будуть нав’язувати чужу волю. Тих, хто мають свою позицію, завжди поважають. Можуть погоджуватися, можуть не погоджуватися, але принаймні почують».

Щоб мати повагу від міжнародних партнерів, Україні треба набратися військової і економічної сили.

 «Ми отримуємо кілька сотень мільйонів допомоги з боку Сполучених Штатів у той час, як ми можемо отримувати мільярди. В чому проблема? Проблема тільки в корумпованості нинішньої влади».

Наші партнери мають свої інтереси, але ми маємо свої – наголошує Сироїд і пригадує:

«У 2015 році, коли нас змушували ухвалювати зміни до Конституції з особливим статусом для Донбасу, я одна ходила у Вашингтоні від дверей до дверей, розказуючи, що це розвалить Україну. А в той час в Україні мене і тодішній голова Верховної Ради, і Президент розпинали, бо, виявляється, не можна нашим партнерам заперечувати».  

Оксана Сироїд зазначає, що ще ніколи в Україні не було влади, яка по-справжньому б відстоювала саме українські інтереси. А це необхідно у відносинах з Росією.

«Наміри Росії ніколи не зміняться, незалежно від того, при владі у федерації буде Володимир Путін чи хтось інший. Росія буде такою агресивною, як сьогодні, завжди. 
Росія хоче нас вбити, а ми хочемо жити. 
Тут немає простору для компромісів, просто треба збільшити свою живучість, щоб ймовірність того, що нас вб’ють, зникла».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини