Сироїд: «Росія будує кільце довкола Центральної і Східної Європи, щоб прагматично домінувати там»

«Росія анексувала Крим не тому, що їй потрібна була частина територій України, росіяни анексували Крим виключно для того, щоб загрожувати Європі  із Чорного і Середземного морів», – каже віце-спікер парламенту Оксана Сироїд. І вкотре застерігає Європу від «Північного потоку-2».

«Північний потік-2» – це некомерційний проект, це – проект, метою якого є контролювати Балтійське море. І доказом того є ті землі, які Росія сьогодні скуповує на теренах Норвегії і Фінляндії. Вона скуповує ці землі не для приватних потреб. А тепер, якщо ви візьмете ще ті землі, які скупили російські олігархи на теренах Хорватії і Чорногорії, то ви побачите кільце, яке Росія плавно будує довкола Центральної і Східної Європи. І будує його з метою свого прагматичного домінування в цьому регіоні через доступ і, в тому числі, до Чорного, Азовського і Балтійського морів».

Росія була і залишається загрозою, як був Радянський Союз. Нічого не змінилось, змінилися тільки кордони, а західні цінності, цінності людські посунулися далі на Схід. Сьогодні йде війна за те, які цінності будуть панувати на українських теренах. Дивитися на це треба ширше, наголошує Сироїд, а це не вся Європа поки що збагнула:

«Якщо подивитися з цієї перспективи, тоді питання, хто повинен за що боротися: чи це Україна, Грузія і Молдова повинні стояти в черзі, щоб бути прийнятими до Європейського співтовариства в той час, як Росія активно бореться за те, щоб втримати ці держави під своїм домінуванням. Як на мене, повинна бути зворотна позиція, сьогодні ЄС і НАТО мають зробити все, щоби якнайшвидше забрати ці країни до себе. Тому що це є збереження ЄС. Це, до речі, дуже добре розуміють Польща, Латвія, Литва, Естонія, Румунія – всі ті, хто зіштовхувався з агресивною політикою Росії. Тому вони є головними лобістами (за що ми їм дуже вдячні) європейської інтеграції України. Вони розуміють, що йде боротьба за ці цінності».

Оксана Сироїд нагадує західним державам історію ще 20-тих років минулого століття. Тоді, після Першої світової війни, такий собі пан Крупп, великий виробник зброї в Німеччині, був дуже незадоволений Веймарською республікою. Бо пацифікована республіка не купувала в нього зброю, тому він хотів повалити Веймарську республіку. Він звернувся по допомогу до Сталіна і запропонував Сталіну для колективізації України трактори (фактично модернізовані німецькі танки).

В обмін на це Сталін допоміг нацистам прийти до влади через підтримку комуністичної партії Німеччини. Закінчилося це Голодомором в Україні і Другою світовою війною, яка забрала 70 млн життів.

«Я нагадую цю історію, тому що ми саме проходимо цей сторічний цикл. І сьогодні новітніми «круппами» є ті, хто приходить і пропонує Росії допомогу з «Північним потоком», з антиєвропейськими гаслами. Макіавеллі не дарма казав, що найважливіше для правителя вивчити історію і географію. На жаль, ми погано це вчимо і дуже мало пам’ятаємо, через що повертаємось до тих самих помилок».

Чому Європа має всіляко підтримати Україну? Оксана Сироїд відповідає:

«Українці є нині на вістрі правди, бо нація, яка воює за свою державність, є оголеним нервом у розумінні себе, своєї ідентичності. Всередині української нації немає дебатів про те, Європа ми чи не Європа. Ми вповні пізнали загрозу зі Сходу, яку несе Росія».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини