Сироїд : «Рада має настільки низьку довіру, що українці готові нехтувати юридичними тонкощами розпуску»

Президент Володимир Зеленський заявив про розпуск Верховної Ради VIII скликання прямо під час інавгураційної промови у стінах парламенту.

«Весело чи ні, але це точно було очікувано і  було передбачувано», – прокоментувала рішення Глави держави віце-спікер Оксана Сироїд.

Вона зауважила, що указу про розпуск поки немає – він фізично не міг надійти, бо новообраний Президент лише склав присягу і щойно отримав печатку, якою має скріпити будь-який свій указ. Але Сироїд передбачає, що першим указом Президента Зеленського буде саме розпуск.

«Це була політична заява. Глава держави чудово розуміє, що сьогодні українці мають настільки низьку довіру до парламенту, що  готові нехтувати юридичними тонкощами підстав розпуску. А оці метаморфози, які переживала Верховна Рада минулого тижня – коли одна з фракцій вийшла з коаліції, щоб не допустити розпуску парламенту – виглядало дуже бідно і безпорадно. І тільки додало легітимності Президенту Зеленському».

За ті два місяці, які дав Верховній Раді Президент, він вимагає ухвалити Виборчий кодекс, зняти недоторканність, звільнити Генпрокурора Луценка, повернути відповідальність за незаконне збагачення. Ухвалення всіх цих законів, на яких наполягає Зеленський, «Самопоміч» вимагала протягом 5-ти років каденції.  

Депутат політсили Руслан Сидорович працював над Виборчим кодексом кілька років і лише його зусиллями розгляд у комітеті не затягують на вічність. Також представники «Самопомочі» почали збір підписів за відставку Луценка з посади очільника ГПУ ще 2016 року. А на скасуванні недоторканності ледь не кожного засідання наполягає Олег Березюк.

Чи зможуть ухвалити все це депутати ще цього скликання – Сироїд не береться говорити. Все залежить від бажання самих депутатів.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини