Сироїд: «Президент віддав наказ своїй фракції не голосувати за зняття недоторканності»

Парламент не підтримав зняття депутатської недоторканності з народних депутатів від Опозиційного блоку. Це свідчить, за словами віце-спікера Верховної Ради Оксани Сироїд, по-перше, про те, що Генеральний прокурор з Президентом вирішили знецінити парламент. 

«По-друге, – продовжує віце-спікер, – те, що сьогодні відбувалося, це симбіоз нинішньої злочинної влади і колишньої злочинної влади. У той час, коли виноситься питання про зняття депутатської недоторканності з двох народних депутатів, які представляють опозиційний до держави блок, бракує голосів саме у фракцій коаліції – Блоку Петра Порошенка та «Народного фронту». Причому, бракує не випадково, а видно, що люди отримали наказ. Хто
такий наказ віддав? Передовсім Президент України.

Коли Генеральний прокурор приходить і розповідає, що, виявляється, народний депутат притягається до відповідальності за те, що він крав чи розікрав оборонне підприємство, а Президент України не дає за таке голосування голосів своєї фракції, навіть забороняє депутатам своєї фракції голосувати, у мене є питання – може, цей депутат вже поділився з Президентом?» 

«Завдання парламенту, – акцентує віце-спікер, – не оцінювати обґрунтованість подань. Парламент не може замінити собою суд. Насправді, коли голосується за зняття депутатської недоторканності, то це рішення тільки для того, щоб дати слідству робити свою роботу.

Завдання прокуратури, слідства, суду встановити, був там злочин чи не було там злочину».  Якби Президент, Генеральний прокурор і коаліція справді були зацікавлені в тому, щоб зняти депутатську недоторканність, щоб депутати були такі ж рівні перед законом, як інші люди, то давно би ухвалили закон, декілька років тому зареєстрований «Самопоміччю», де передбачається внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу та до закону про Регламент Верховної Ради. Документ дозволяє проводити слідство без внесення змін до Конституції та без процедури зняття недоторканності парламентом.

«Тоді би ми взагалі не мали цих шоу, а просто органи слідства та прокуратура мали би можливість працювати аж до самого суду», – підсумовує Оксана Сироїд.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини