Сироїд: «Президент може багато чого змінити. Головне – політична воля»

Людина, обрана на посаду Президента України, може зробити дуже багато за короткий період часу. Головне – політична воля до змін, якої нинішньому керівництву нашої держави, схоже, бракує. Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд наводить конкретні приклади. 

По-перше, Президент може знищити корупційні оборудки в оборонній сфері, зокрема, в «Укроборонпромі». Оксана Сироїд аргументує: «Фактично повністю керівництво концерну сформовано особисто Президентом України. Так само і секретаріат РНБО сформований ним, тому що він є головою Ради національної безпеки та оборони».

По-друге, те, що стосується судової системи. Віце-спікер констатує: «Звичайно, зміна суддів – це набагато складніший процес, який потребує багато енергії та часу. Але Президент має квоту у Вищій раді правосуддя, може призначити туди двох найбільш чеснотливих людей».

Нинішній Глава держави поки призначав до органу лише «смотрящих», подаючи відповідний приклад недоброчесності всій судовій системі. 

Аналогічна ситуація з Генеральною прокуратурою. Оксана Сироїд деталізує: «Якщо Президент запропонує на посаду Генерального прокурора людину з чеснотами, менше ніж за 24 години до найнижчого прокурора в районі дійде інформація, що брати хабарі та відкривати справи проти бізнесу більше не можна». 

Політик підсумовує: «Так, це все непросто, це тяжкий процес, бо якщо 27 років творилася корупція, подолати її дуже швидко складно. Але я навела приклади, з чого можна починати».

Оксана Сироїд
object(WP_Term)#13127 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини