Сироїд: «Поява Клюєва на виборах – результат неухвалення закону про окуповані території»

Причина перипетій з реєстрацією-нереєстрацією Клюєва в тому, що досі немає закону про окуповані території. На цьому наголошує віцеспікер парламенту Оксана Сироїд.

Між тим, «Самопоміч» лобіювала ухвалення цього закону ще з 2015 року.

«Якби цей закон було ухвалено – ми би сьогодні не мали такого казусу, коли стверджується, що Клюєв може бути зареєстрований як кандидат в народні депутати тому, що він проживає в Донецьку». 

Сироїд пояснює, що відповідно до нині чинних законів,ця територія, хоч і визнана декларативно окупованою, але не має режиму окупованої території. 

«Тобто в нас немає жодного рішення, яке би встановлювало, що це означає для людей, які там живуть, що це означає для юридичних наслідків, для виборів, для законного перетину лінії розмежування, для ведення підприємницької діяльності. В нас немає взагалі жодних обмежень».

І віцеспікер, і вся «Самопоміч» вимагають ухвалити закон про тимчасово окуповані території, де має бути визначено режим таких територій і правила взаємодії з ними.   

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини