Сироїд: «Поведінка Луценка – це загроза Україні. Його слід звільнити негайно»

«Заява Генпрокурора Луценка підриває довіру у двосторонніх стосунках між урядом США і Україною. А уряд США був і залишається для нас основним партнером у нашій безпековій та й іншій співпраці», – коментує нещодавні висловлювання очільника Генпрокуратури віце-спікер парламенту Оксана Сироїд.

Йдеться про інтерв’ю Луценка американському виданню, в якому він заявив, що отримав від посла США в Україні Марі Йованович список людей, яких вона нібито просила не переслідувати. Представники американської амбасади ці заяви Луценка заперечили.

Чому Луценко таку заяву зробив – Оксана Сироїд називає два варіанти: або він не усвідомлював наслідків свого кроку, або це умисел.

«Його заявою під загрозу поставлені двосторонні стосунки. І Президент Порошенко, який постійно наголошує на своїх неймовірних дипломатичних досягненнях і так вихваляється міжнародною підтримкою, його обов’язок сьогодні внести подання про відставку Луценка з посади Генпрокурора, інакше Порошенко покриватиме підрив стосунків зі США, це буде його персональна відповідальність. Після цього він не має права говорити, що він докладає зусиль для міжнародної підтримки України і про здобутки у зовнішній політиці».

Реакцію Держдепу США українська віце-спікер вважає зрілою і відповідальною:

«Вони кажуть, що ця інформація є неправдивою. Вони підтверджують співпрацю з Україною, бо розуміють, що українське суспільство і Ю. Луценко – це різні речі. Суспільство має довіру і розраховує на підтримку уряду США».

А поведінка Генпрокурора Луценка – це загроза Україні. Влада, яку, в тому числі, представляє Луценко, не може розраховувати на повагу і підтримку.

«Президент побудував довкола себе фальшивий інформаційний простір, і всі його заяви не мають ніякого стосунку до реальності – він обіцяє людям одне, а робить інше і керується зовсім іншими принципами у своїй діяльності, аніж ті, що він декларує. І Генпрокурор – це яскравий приклад цієї фальші» – зауважила Сироїд.

«Звільнити Луценка слід негайно. Це надзвичайна ситуація, це питання наших зовнішніх відносин, питання нашої нацбезпеки. США стоять з нами пліч-о-пліч у підтримці нашої територіальної цілісності і не лише на словах».

Оксана Сироїд
object(WP_Term)#12921 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини