Сироїд: «Нема потреби тягнути розгляд мовного закону, його можна завершити набагато раніше»

«Скільки часу розглядатимуть правки до закону про державну мову – їх понад 2000 – залежить від волі парламентарів, наскільки вони будуть зацікавлені в розгляді цього законопроекту», – каже віце-спікер парламенту Оксана Сироїд.

Вона підтвердила чутки про те, що депутати фракції більшості зацікавлені затягувати розгляд цього законопроекту для того, щоби він не був ухвалений перед першим туром виборів.

«На жаль, є така інформація, але я не бачу потреби так тягнути, ми можемо завершити розгляд цього закону набагато раніше».

Також Сироїд повідомила, що перерва, яку вимагали лідери фракцій, пов’язана не з мовним законом, а з вимогою створення тимчасової слідчої комісії стосовно розкрадань в оборонній сфері. Парламент же зайшов у розгляд мовного закону ще минулої пленарної п’ятниці (1.03.2019).

«Добре, що змогли нарешті за 28 років увійти в розгляд закону про державну мову». Оксана Сироїд вкотре вимагає не «демонізувати» мовний закон. У ньому прописані ключові позиції:

– Вимоги володіння державною мовою для всіх публічних осіб, представників органів державної влади.

– Унормування самої державної мови (стандарт державної мови, відповідальність за термінологічне оновлення мови).

Прообраз документа про державну мову Оксана Сироїд підготувала ще у 2012 році після ухвалення закону Ківалова-Колісніченка. І вона задоволена, що нарешті депутати дійшли до можливості його розглядати.

«Ми потребували закону про державну мову 28 років. Коли цей проект закону був зареєстрований  у парламенті, до нас прийшли громадські активісти, які готові були працювати над ним разом з народними депутатами. І ось ми маємо результат – цей законопроект, і він має бути ухвалений якнайшвидше».

Оксана Сироїд
object(WP_Term)#12921 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини