Сироїд: «Нам потрібен закон про Президента, нам не потрібен закон про імпічмент»

«Країні потрібен закон, який врегулює статус інституції Президента і спосіб, яким ця особа повинна здійснювати свої повноваження», – каже віце-спікер парламенту Оксана Сироїд.

На її думку, навіть ситуація зі здачею аналізів викрила глибокі проблеми: все, що стосується Президента, зараз законодавчо не врегульовано.

«Ми не розуміємо сьогодні нічого: а раптом в Президента стаються якісь проблеми зі здоров’ям, де він повинен пройти обстеження? Кому ми довіряємо – приватній клініці чи НСК «Олімпійський»? «Самопоміч» підготувала законопроект «Про Президента» для того, щоб ми бачили правила, за якими повинен функціонувати Глава держави».

Питання не в імпічменті, питання в правилах функціонування державної інституції – Президента України. Саме це не врегульоване.

«Нам потрібен закон про Президента, нам не потрібен закон про імпічмент, про медичну експертизу чи окремий закон про ще щось. Щоб для людини, яка хоче свавільно здійснювати свої повноваження Президента, як це є сьогодні, це було стримуванням, щоб було написано «цього не можна робити». А людина, яка не знає, як це робити, могла там побачити, яким способом ці повноваження можна здійснювати, і отримати там підказку і захист».

І саме закон «Про Президента» регулюватиме побутові речі, про які ми досі чомусь не думали, зауважує віце-спікер.
«Ми мусимо врегулювати навіть побутові речі стосовно Президента України, як проходження медогляду, забезпечення його чи його родини. Ми ж навіть не знаємо, скільки сьогодні витрачаємо на утримання Президента, його родини включно з харчуванням і рештою. А має бути звіт, ми маємо розуміти, у скільки нам обходиться утримання Президента».

Саме законопроект «Самопомочі» заспокоїть суспільство, занепокоєне результатами першого туру виборів, бо захистить інституцію Президента від персоналії, яка цю посаду обійматиме. Оксана Сироїд зауважує:

«Результати першого туру досить промовисті стосовно рівня довіри до нинішньої влади і системи влади як такої. 16% для чинного Президента – це справді визнання його неспроможності і нелегітимності у подальшому обіймати цю посаду. З іншого боку, кого українці вирішили визначити фаворитом цих перегонів – вони вирішили поставити на невідомість. Ніхто з відомих політиків не був настільки цікавий, як абсолютна невідомість. Тому що на цю невідомість кожен зміг спроектувати свої власні очікування: хтось хоче бачити Президента такого чи такого, і кожен в цю невідомість міг покласти свою мрію».

Оксана Сироїд
object(WP_Term)#12921 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини