Сироїд: «Нам не потрібен мінський формат, нам потрібен український формат»

Відповідаючи на питання журналістів про те, як повернути мир в Україну, віце-спікер Верховної Ради України Оксана Сироїд наголошує на низці необхідних кроків.

По-перше, треба визнати, що Росія була, є і буде залишатися загрозою для України, та юридично правильно називати речі своїми іменами. Політик деталізує: «Нам нав’язали термін «конфлікт на Сході України» або «конфлікт в окремих районах Донецької і Луганської областей», і ми це повторюємо. У нас немає конфлікту на Сході України, у нас є агресивна війна Росії проти України».

По-друге, ми маємо підвищувати спроможність Збройних сил. Оксана Сироїд наголошує: «Я нещодавно відвідала бронетанковий завод поблизу Житомира. За майже п’ять років війни в Україні не виготовлено жодної нової одиниці броньованої техніки. Про яку летальну спроможність можна казати? Солдат без зброї і ненавчений солдат – це рухома мішень. Якщо ми хочемо, щоб наші хлопці перестали гинути, вони мають бути навчені та озброєні».

По-третє, необхідно змінити систему командування та управління у Збройних силах, виховувати повагу до солдата.

Крім того, треба налагоджувати міжнародну співпрацю. «Ми повинні будувати союзи, – акцентує віце-спікер. – Поки що за майже п’ять років війни Україна не покращила свої стосунки з жодним з наших сусідів, які розуміють загрозу з боку Росії. Україна нічого не зробила для того, щоб з ними вести перемовини».

Оксана Сироїд підсумовує: «Як каже Андрій Садовий, нам не потрібен мінський формат, нам потрібен український формат, бо в Україні сьогодні вирішується світовий порядок». Україна має запросити сюди наших сусідів – поляків, румунів, Литву, Латвію, Естонію, Швецію, Великобританію, Сполучені Штати, Канаду, тобто країни, які розуміють загрозу з боку Росії, та з ними разом думати, як стримувати Росію. Це реальний підхід».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини