Сироїд: «Ми повинні створити стандарти державної мови»

У четвер, 4 жовтня, Верховна Рада розглядатиме чотири законопроекти про мову. На переконання віце-спікера Верховної Ради Оксани Сироїд, з усіх запропонованих документів ухвалювати в першому читанні необхідно #5670-д. Співавтором останнього є народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Подоляк.

Документ, на відміну від інших запропонованих, стосується виключно регулювання державної мови, не зачіпаючи мови національних меншин. 5670-д, акцентує віце-спікер, якнайкраще відображає та вирішує проблеми державної мови в Україні. Суперечливі моменти, наголошує Оксана Сироїд, можна виправити при підготовці до другого читання або зачитати під стенограму під час ухвалення в цілому. Але ухвалювати проект закону необхідно.

«Україна – в унікальному становищі, бо немає жодного регулювання державної мови, – підсумовує віце-спікер. – Для кожної мови є стандарт державної мови. Ми повинні мати стандарти для підготовки наших громадян, для набуття громадянства громадянами інших держав, вони повинні складати іспити.  Україна за 27 років цього не має. У нас є проблема з термінологією. Тому таке регулювання є дуже важливим. Цей закон дає можливість в майбутньому врегулювати ці всі інститути».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини