Сироїд: «Ми маємо знати, куди держава витрачає кожну копійку платників податків»

Верховна Рада ухвалила проект бюджету на наступний рік у першому читанні. І він ганебний, на думку віце-спікера Оксани Сироїд. Щодо кожної галузі головний кошторис країни розписано куцо. Там немає ні програми, ні деталізації на що ці гроші підуть. В цьому, каже Сироїд, і є корупція.
«Це не державні гроші, це гроші платників податків, українців, нас з вами. Ми маємо знати, куди держава витрачає кожну копійку. І коли ми це знатимемо – менше буде можливості для корупції».

Оскільки прозорості в цьому бюджеті немає ніде, то й голосування за нього в другому читанні – буде непрозорим, зазначає Сироїд.
«Як і багато урядів до Гройсмана, Кабмін просто купує голоси депутатів. Причому, необов‘язково навіть за готівку. Коли за потоки або і у цілком вульгарний спосіб примітивного шантажу – коли депутати звертаються з проханням виділити на щось гроші, а уряд їм – а ви проголосуйте до першого читання і тоді поговоримо».

Жодної пропозиції «Самопомочі» не було враховувало в проекті бюджету. Однак, в кошторисі багато грошей передбачено на діяльність обласних і районних адміністрацій. На думку Сироїд, це приховані передвиборчі штаби Президента. Плюс абсолютна невиправдана сума грошей передбачена на діяльність МВС. «Навіть сьогодні в обідню перерву ці витрати були збільшені ще на 2.8 млрд грн. Для чого? В нас загрози заколоту?» – дивується віце-спікер.

Ще більш ганебною виглядає ситуація із зовнішніми запозиченнями.
«Нещодавно уряд здійснив запозичення під 9% через компанії, пов`язані з Президентом. І це ганьба, коли активи позичаються в Глави держави під 9%, коли МВФ позичає під 3%».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини