Сироїд: «Ми маємо визначитися: або проводимо вибори в ОТГ, або повністю дотримуємося положень воєнного стану»

Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд просить депутатів визначитися з приводу виборів в Об’єднаних територіальних громадах у тих 10 областях, де запроваджено воєнний стан.  Йдеться про заборону 45 перших і 7 додаткових виборів в новостворених ОТГ, призначених на 23 грудня, а також про 9 проміжних місцевих виборів, які мали відбутися 9 і 16 грудня. ЦВК, відповідно до положень правового режиму воєнного стану, ці вибори в ОТГ скасувала. Однак, на погоджувальній раді Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що ці вибори слід провести. А як це зробити, запитує Оксана Сироїд:

«Як можна сьогодні казати про підготовку і проведення виборів в об’єднаних територіальних громадах в тих регіонах, де запроваджено воєнний стан? Це нонсенс. Або ми маємо воєнний стан і його дотримуємося, або ми проводимо  вибори,  і тоді ми повинні забезпечити всі свободи, які необхідні для агітації і проведення повноцінних виборів. Слід визначитись – або ми проводимо вибори, і тоді в певних регіонах треба воєнний стан обмежити, або ми повноцінно дотримуємося воєнного стану, то підготовку до виборів в таких умовах здійснювати не можна».

Під час воєнного стану обмежуються певні права громадян, і як вони при цьому будуть здійснювати виборчий процес – загадка.

«Я хочу довести до відома народних депутатів, що сьогодні в тих регіонах, де введено воєнний стан, вже є обмеження свободи пересування: тобто є блокпости і людям не завжди дозволяють переміщатися в межах області, що, можливо, є обґрунтовано. Також є обмеження для масових зібрань, людям не дозволяють збиратись, і це також правда. Людей відкликають з відпусток або не дозволяють їхати у відпустки і відрядження».

Оксана Сироїд наголошує, що воєнний стан необхідний країні. Це беззаперечно.        

«Сьогодні добре чути правильні аргументи на користь введення воєнного стану, тільки шкода, що ці аргументи ми чуємо через 4.5 року після початку війни. Це ті аргументи, які ми використовували і два, і три роки тому. Але вони викликали лише агресію, знецінення і образи від Президента і коаліції. Так, воєнний стан справді необхідний для того, щоб захисти людей, і він мав бути введений давно».

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини