Сироїд: «Мовний закон буде перевіркою для будь-якого Президента, якому доведеться його підписувати»

У затягуванні розгляду мовного закону, яке вже стало легендарним, винні дві сили: Опоблок і фракція Президента України. Оскільки саме Глава держави не готовий до його підписання. То Опоблок виконує брудну роботу або за дорученням, або за мовчазною згодою БПП.

На цьому наголошує віце-спікер парламенту Оксана Сироїд.

«Я думаю, що Президент не мав на меті ухвалення справді якісного закону, а хотів ухвалити щось, де було б написано «мова», попри те, які наслідки це мало би для України».

Хоча, як зауважує Сироїд, Петро Порошенко справді хотів використати мову як одне з головних гасел своєї кампанії, але для цього був передбачений інший законопроект депутата Лесюка. Той документ був дуже провокаційний і мав на меті запровадити конкуренцію між мовами, нічого не вирішуючи, був декларативним, але погіршував ситуацію із утвердженням державної мови.

Робота над законопроектом, який зараз розглядається у Раді, почалась багато років тому, і через це його підтримка і розуміння адекватності є набагато більшою, аніж того, який планував Порошенко.

Попри затягування, віце-спікер сподівається, що процес з ухваленням закону про державну мову вже незворотній, і депутати, незалежно від результатів виборів, будуть готові ухвалити цей закон, а Президент буде готовий його підписати. Хоча в готовності Глави держави і є головне питання.

«Мовний закон буде перевіркою для будь-якого Президента, якому доведеться підписувати цей документ. Треба розуміти, що, наприклад, закон ухвалено, Президентом обрано, наприклад, Володимира Зеленського, але він обійме посаду тільки після інавгурації. Це означає, що рішення про підписання цього закону має ухвалити ще нинішній Президент. Чи готовий він це зробити чи втікатиме, як тікає від підписання багатьох законів, залишаючи це наступникові?»

Оксана Сироїд
object(WP_Term)#12921 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини