Сироїд: «Ліквідація коаліції – це спроба колишніх коаліціантів зберегтися при владі»

17 травня у Верховній Раді припинила існування коаліція – фракція «Народний фронт» заявила про вихід з неї.  Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд називає такі дії спробою зберегти владу.

«Формально представники коаліції декларують, що вони йдуть з коаліції, з влади, але це прихована спроба в тій владі залишитися. Хоче залишитися коаліція, уряд, Прем’єр-міністр, може, ще хочуть щось вкрасти».

Чи існувала ця коаліція досі? Сироїд не знає напевне.

«Я відверто не знаю, скільки сьогодні підписів стоїть формально під коаліційною угодою. Хтось свій підпис відкликав, хтось –  вносив. Коаліція рахується за підписами.

Як на мене, формальна кількість людей в коаліції не має жодного стосунку до здатності влади здійснювати свою діяльність. Сьогодні, наприклад, одна з фракцій виходить з коаліції насправді з однією метою – зберегти владу».

Після ліквідації коаліції депутати мають 30 днів на формування нової, і якщо не вийде – тоді Президент може розпустити парламент.

«Самопоміч» висловила своє ставлення до коаліції ще у 2016 році. І на переконання Оксани Сироїд,  ці люди кращими не стали, навпаки, показали багато своїх нездатностей. «Самопоміч» не бачить можливості вступати з цими людьми в
коаліцію.

Чи може Зеленський розпустити Верховну Раду? Питання відкрите. Адже багато суперечок довкола юридичних підстав для розпуску. Сироїд вважає, що новообраний Президент буде керуватись неюридичними умовами.

Також віце-спікер наголошує, що уряд тепер став ще більш свавільним, адже формально міністри відповідали перед коаліцією, а тепер її немає, а уряд є.

Також Оксана Сироїд наголошує на позиції «Самопомочі», яка є незмінною від 2014 року – Закон про вибори на пропорційній основі з відритими списками.

«Крім «Самопомочі» немає жодної політичної сили в парламенті, яка готова підтримати пропорційну систему з відкритими списками. Хоча є політсили, які готові підтримати традиційну пропорційну систему. У будь-якому разі ліквідація мажоритарної системи – це крок вперед».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини