Сироїд: «Комітет усунувся від рішень щодо Виборчого кодексу і загнав парламент у пастку»

У тому, що парламент фактично став заручником величезної кількості правок до Виборчого кодексу винен комітет з питань правової політики, вважає віцеспікер парламенту Оксана Сироїд.

До Виборчого кодексу є дуже багато поправок – 4500. Та найбільша проблема в тому, що робоча група, попрацювавши півтора року, ухвалила ту версію, яка є придатною для голосування,  яке можна було б зробити за один день. Просто ухвалити Кодекс у редакції, яку доопрацювала робоча група. Але комітет не підтримав редакцію робочої групи.

«Через те ми сьогодні завалені поправками і мусимо йти по кожній з 4500. І це тільки через те, що комітет під головуванням Руслана Князевича фактично завалив розгляд цього Кодексу. Ми опинились у пастці і мусимо голосувати кожну поправку, навіть формальну. Треба робити це якомога швидше, і сподіваюсь, що до кінця цієї каденції ми зможемо ухвалити цей Виборчий кодекс».

Комітет не схвалив нічого, а просто усунувся від ухвалення рішень щодо Виборчого Кодексу. Між тим, є купа нагальних питань, які слід розглянути – і ситуація в ПАРЄ, і кадрові рішення. Для цього слід скликати позачергове засідання. Поки що депутати збирають підписи, щоб провести його. Але там питання одне – закон проти педофілії. Хоча Оксана Сироїд зауважує – можна внести на розгляді й інші рішення.

«Це залежить від волі всіх учасників процесу. І президенту теж варто би було підключитись до організації позачергового засідання, і тоді б депутати були активнішими. Саме президент мав би ініціювати позачергове засідання з тим порядком денним, який є для нього важливим».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини