Сироїд: «Керувати столицею має міський голова з усією повнотою повноважень»

Майже вп’ятеро скоротити чисельність Київради (зі 120 до 25 депутатів) та дати більше повноважень міському голові. Такі зміни пропонує проект нової редакції закону про столицю №8420, який 30 травня зареєстрували у парламенті.

Серед його авторів – віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд. За її словами, новий закон має виправити ситуацію, що нині склалася у Києві, коли всю виконавчу владу в місті очолює голова КМДА, якого призначає Президент. А міський голова майже не має повноважень для управління містом.

За словами віце-спікера, законопроект передбачає перерозподіл повноважень між мером та головою міської адміністрації. Місто очолює міський голова, який буде мати усю повноту повноважень. «Він фактично буде одноосібно формувати міську адміністрацію, – пояснює Оксана Сироїд, – буде головним розпорядником київського бюджету. Голова Київської міської адміністрації фактично буде представляти державу в регіоні, а не у місті. Його завданням буде, в тому числі, слідкувати за законністю рішень органу місцевого самоврядування».

Разом з тим, голова КМДА матиме право оскаржувати рішення Київради у суді.

«Він не буде мати жодного стосунку до місцевого бюджету, а буде мати змогу працювати виключно з державни бюджетом, який буде приходити до Києва як до регіону. Наприклад, на університетську освіту, на медицину третього рівня. Це те, що сьогодні роблять голови обласних державних адміністрацій», – акцентує віце-спікер. Чинний закон «Про столицю України – місто-герой Київ» був ухвалений у 1999 році.

object(WP_Term)#13014 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини