Сироїд: «Ініціатива Президента про призупинення Договору про дружбу з Росією спізнилася на чотири з половиною роки»

«Це рішення треба було ухвалювати тоді, коли Росія почала збройну агресію проти України, – коментує призупинення Договору про дружбу з Росією віце-спікер парламенту Оксана Сироїд.- Це є рамковий декларативний договір, який містить посилання на багато інших договорів. Сама назва цього Договору про дружбу є абсурдною в контексті чотирьох з половиною років війни. Яка дружба? Цей  Договір втратив свій сенс, відколи Росія почала збройну агресію проти України».

Україна сьогодні в односторонньому порядку виконує дуже багато двосторонніх договорів з Росією, які та порушила. Це стосується і дипломатичних відносин з Росією. Сироїд розповідає, що сьогодні дипломатичні відносини з Кремлем виправдовують двома причинами: те, що там є наші громадяни – етнічні українці, а друге – оскільки ми маємо багато полонених і багато в’язнів, заради них потрібно дипломатичні відносини підтримувати.

Але обидва ці аргументи, на думку Оксани Сироїд, не витримують жодної критики:

«Сьогодні громадяни України, які себе ідентифікують українцями, вимушені були втекти з Росії. А залишились там ті, хто переважно приймає той режим. Про в’язнів – хіба ми не були свідками, коли наших дипломатів неодноразово принижували тим, що не давали їм доступу до військовополонених. Можливо, набагато ефективніше звернутися до третьої держави, яка могла б бути посередником, і просити виконувати для нас ці дипломатичні функції?»

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини