Сироїд: «Фракція БПП фактично підтвердила те, що висвітлено в журналістському розслідуванні»

Як каже віце-спікер парламенту Оксана Сироїд, наполягання на розширенні повноважень попередньої ТСК щодо корупції в оборонній сфері, які озвучують представники «Народного фронту» – це абсурд. Вона наголошує, що створити нову ТСК для перевірки фактів, висвітлених у журналістському розслідуванні, можна. А такі закиди НФ – намагання змістити увагу суспільства.

«Депутати з дружньої до президентської фракції «Народного фронту» намагаються маніпулювати та відволікати увагу – перенести питання зловживань в оборонному комплексі з окремої ТСК і зробити це предметом розгляду комісії, яка є фактично під контролем оборонного комітету, а він повністю є під контролем двох фракцій: БПП і «Народного фронту». Деяких фракцій там взагалі немає».

А от створити ТСК без БПП неможливо, каже віце-спікер. Бо нинішні конституційні вимоги не дозволяють меншості контролювати владу. І так само прописані вимоги в регламенті Верховної Ради.

«Тому ми маємо змінити Конституцію, щоб слідчі комісії мали набагато простішу процедуру створення і щоб вони були справді інструментом контролю, а не навпаки, інструментом маніпуляції».

Оксана Сироїд не задоволена реакцією Верховної Ради на оприлюднені факти корупції в оборонній царині за участю найближчого оточення Президента. На думку Сироїд, парламент мав би відреагувати набагато жорсткіше.

«Це справді для нормальної держави є підставою для імпічменту президента. А ми сьогодні бачимо, що фракція БПП фактично підтвердила те, що висвітлено в журналістському розслідуванні. Жодного іншого аргументу, окрім того, що «не можна розслідувати, бо Путін нападе» – це смішно. Другий аргумент – що розслідування може зашкодити міжнародному іміджу України. А корупція не шкодить міжнародному іміджу України? Чесне розслідування навпаки тільки посилить імідж України в очах наших партнерів. Якщо навіть це розслідування не станеться зараз – буде все одно день, коли воно відбудеться».

Оксана Сироїд
object(WP_Term)#13127 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини