Сироїд: «Депутати відмовляються голосувати за закон, якого боїться злочинна система прокуратури та слідства»

Народні депутати з різних фракцій відмовляються голосувати за проект закону #2033а, який дає можливість переглядати неправосудні вироки. Про це заявила віце-спікер парламенту Оксана Сироїд.

«Відмовляються голосувати через те, що наслідків прийняття цього закону бояться представники злочинної системи прокуратури і слідства, які були причетні до незаконних вироків. Ім’я Олександра Рафальського стало символом страждань людини, яка була незаконна покарана тоталітарною системою. Цей чоловік помер кілька днів тому, так і не дочекавшись перегляду свого вироку», – зауважує Оксана Сироїд.

Віце-спікер продовжує: «Чим цей парламент кращий за тоталітарну систему, яка існувала до цього дня, якщо ми досі не надали можливості переглядати вироки, встановлені в незаконний спосіб?»

Народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Олена Сотник додає: «Я хочу, щоб кожен уявив той розпач, який відчуває людина, що сидить у в’язниці, не маючи жодного шансу, щоб повірили у її невинуватість. Вона там сидить не рік-два, а десять-дванадцять- тринадцять. Ще гірше, коли родичі потім дізнаються новину, що ця людина померла, так і не отримавши виправдувального вироку. Я знаю, чому деякі народні депутати не хочуть приймати складних рішень, але не ми приймали закони, які призвели до таких страшних та тоталітарних наслідків, закони, які фактично зруйнували життя багатьох людей. Однак ми – це ті депутати, яким доведеться визнавати ці помилки та виправляти їх».

Резюмуючи, Оксана Сироїд підкреслює, що ні депутати, впевнені у необхідності прийняття ініціативи #2033а, ні правозахисники, ні родини незаконно засуджених не здадуться. «Ми будемо і далі вимагати прийняття законопроекту за номером 2033а», – зауважує віце-спікер Верховної Ради.

Оксана СироїдОлена Сотник
object(WP_Term)#13156 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13157 (16) { ["term_id"]=> int(144) ["name"]=> string(31) "Правова політика" ["slug"]=> string(11) "legalpolicy" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(144) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(29) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(144) ["category_count"]=> int(29) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(31) "Правова політика" ["category_nicename"]=> string(11) "legalpolicy" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13158 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Правова політика