Сильні, бо об’єднані, — історія Барської громади

За короткий час, що минув від створення Барської ОТГ, громаді вже вдалось втілити декілька важливих проектів

Барська об’єднана територіальна громада функціонує менше ніж півроку. Після виборів у грудні 2016 року з містом Бар – районним центром на Вінниччині, об’єднались ще три сусідні села: Широке, Глинянка та Антонівка. Місцеві громади обрали шлях децентралізації для того, щоб отримати незалежність від районної адміністрації та самостійно формувати свій бюджет.

За результатами виборів, об’єднану територіальну громаду очолив Артур Цицюрський. Із кінця 2015 року він очолював Барську міську раду, на вибори ішов за підтримки «Об’єднання «Самопоміч», а до того був головою районного культурно-освітнього товариства поляків.  

cycyrskyy

Як розповідає голова ОТГ, коли створювали громаду – працювали чесно і відповідно до методики. Першими були громадські слухання в місті, потім рішення сесії про звернення до громад, які відповідно до перспективного плану запрошували до приєднання.

«Із 9 громад, які мали приєднатись, чотири написали нам відмову, а у п’ятьох інших громадах я провів близько 13 слухань та зустрічей із мешканцями. Люди казали: «Ми не хочемо!». Але насамперед ми доносили до людей, що після об’єднання на місцях залишається 60% податку на доходи фізичних осіб. Це є найбільшим заохоченням та стимулом для створення робочих місць», – розповідає Артур Цицюрський.

Уже зараз очевидно, що завдяки об’єднанню бюджет Барської громади збільшився в 4 рази. Окрім власних коштів, шукають і додаткові джерела фінансування. «Розраховуємо на свій бюджет, на допомогу держави. Є державний фонд регіонального розвитку, до якого ми подали свої пропозиції на фінансування, є субвенція на розвиток територій – ми теж очікуємо на певні кошти», – зазначив заступник голови Барської міської ради Юрій Гвоздяр.  

Окрім того, у раді громади почав працювати спеціаліст із залучення інвестицій. Він шукає, пише та реалізовує грантові проекти. «Ми вже виграли 3 міні-гранти у сумі до 15 тисяч гривень. Один із них вже зреалізували – це фотоісторія рідного міста. А також випустили туристичний путівник», – розповів Сергій Мірчук, спеціаліст з питань інвестиційної політики.

Барська ОТГ функціонує лише півроку, але вже наполегливо і самостійно творить власні позитивні зміни.

Від 1 березня громада самостійно управляє закладами освіти. Серед них – Глинський навчально-виховний комплекс, де навчаються діти початкових класів та працює різновікова група дошкільного навчання. Тут уже розраховують на покращення умов навчання: передбачається заміна ламп на енергозберігаючі, заміна вікон і утеплення та ремонт фасаду.

У колишній Антонівській сільській раді, яка об’єдналась із містом Бар, працює староста та троє працівників: «Раніше у нас бюджет сільської ради був, можна сказати, на нулі. Доходів своїх не мали, ми були дотаційною сільською радою. А зараз, навіть за такий короткий час, відчули значне покращення», – розповідає діловод Оксана Мельник.

Серед останніх здобутків Барської громади –  відкриття притулку для собак. Тут безпритульних тварин стерилізують, роблять усі необхідні щеплення та повертають назад у місто. Також, за прикладом Вінниці та Львова, тут функціонує муніципальна варта.

object(WP_Term)#12918 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини