
Парламент заходить у розгляд Виборчого кодексу. Як швидко документ ухвалять, буде зрозуміло у найближчі дні, переконаний депутат «Самопомочі» Руслан Сидорович.
«У найближчі дні обговорення поправок ми побачимо і зрозуміємо динаміку і реальні строки в межах, у яких ми вийдемо на голосування».
Сидорович наголошує на тому, що текст Виборчого кодексу, напрацьований саме робочою групою, має бути на 95% основою документа, який голосуватимуть депутати у залі.
Основні моменти змін у проведенні парламентських виборів:
– Ліквідовується мажоритарна система, запроваджуються відкриті списки з регіональними списками. Це відповідь тим критикам, які кажуть, що «от мажоритарні депутати приїздять на округ, а списочників бачити не будемо». Тепер, відповідно до кодексу, кожен регіон, кожна область отримає не одного депутата, а цілий список.
Тому зв’язок з виборцями залишається, бо це важливо.
– Знижується прохідний бар’єр з 5 до 4%. Здавалося б, не така велика різниця, але 1% зниження виборчого бар’єра дає можливість для проходження тих політсил, які не є олігархічними, які не утримують фінансово-промислові клани. Європейці просили зниження прохідного бар’єра, бо це збільшення ширшого представництва різних верств населення.
– Обмеження політичної реклами. Не буде більше бордів.
– Жорстке обмеження політичної агітації.
Повний текст Виборчого кодексу, напрацьованого робочою групою
