Сидорович: «Як швидко ухвалять Виборчий кодекс, побачимо за кілька днів»

Парламент заходить у розгляд Виборчого кодексу. Як швидко документ ухвалять, буде зрозуміло у найближчі дні, переконаний депутат «Самопомочі» Руслан Сидорович.
 
«У найближчі дні обговорення поправок ми побачимо і зрозуміємо динаміку і реальні строки в межах, у яких ми вийдемо на голосування».
 
Сидорович наголошує на тому, що текст Виборчого кодексу, напрацьований саме робочою групою, має бути на 95% основою документа, який голосуватимуть депутати у залі.

Основні моменти змін у проведенні парламентських виборів:
–          Ліквідовується мажоритарна система, запроваджуються відкриті списки з регіональними списками. Це відповідь тим критикам, які кажуть, що «от мажоритарні депутати приїздять на округ, а списочників бачити не будемо». Тепер, відповідно до кодексу, кожен регіон, кожна область отримає не одного депутата, а цілий список.
Тому зв’язок з виборцями залишається, бо це важливо.

–          Знижується прохідний бар’єр з 5 до 4%. Здавалося б, не така велика різниця, але 1% зниження виборчого бар’єра дає можливість для проходження тих політсил, які не є олігархічними, які не утримують фінансово-промислові клани. Європейці просили зниження прохідного бар’єра, бо це збільшення ширшого представництва різних верств населення.
–           Обмеження політичної реклами. Не буде більше бордів.
–          Жорстке обмеження політичної агітації.       
 
Повний текст Виборчого кодексу, напрацьованого робочою групою

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини