Сидорович: «Виборчий кодекс – це історичний та революційний документ»

Комітет з питань правової політики і правосуддя на своєму засіданні рекомендував Верховній Раді в цілому ухвалити Виборчий кодекс. Тепер немає жодних бар’єрів для винесення документа до сесійної зали та його ухвалення. Більш того, той факт, що Комітет нарешті схвалив документ, дає надію, що проект невдовзі може бути ухвалено парламентом.

Серед лобістів Виборчого кодексу – народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Руслан Сидорович. На переконання парламентаря, документ є історичним та значно вплине на зміну якісного складу парламенту. Так, більшість депутатів Верховної Ради будуть регіональними лідерами з реальною підтримкою людей.

Основні постулати нового Виборчого кодексу:
1. Відкриті регіональні виборчі списки, які передбачають, що виборець голосуватиме не лише за політичну силу, але й за конкретних людей, таким чином впливаючи на те, хто із запропонованих партією кандидатів стане народним депутатом.
2. На зміну 5%-му бар’єру для потрапляння політичних сил до Верховної Ради пропонується 4%.
3. Обмеження та чітке регламентування політичної реклами та агітації. Зокрема, документ запроваджує заборону зовнішньої реклами, тобто рекламу на бордах. Крім того, забезпечено рівний доступ усіх суб’єктів виборчого процесу до реклами на телебаченні.
4. Вимоги до фінансування кандидатами виборчих кампаній приведено у відповідність до антикорупційного законодавства.
5. Змінено порядок припинення повноважень членів Центральної виборчої комісії та порядок обрання нових. Процедура виписана так, щоб жоден виборчий процес не зміг бути заблокованим через кадрові зміни в складі комісії.
6. Функції з контролю за фінансами політичних сил чітко розмежовані між різними органами, серед яких – Національне агентство з питань протидії та запобігання корупції. Чітко виписано, як подаються звіти політичними силами та конкретними кандидатами.

«Що таке Виборчий кодекс для пересічного українця? Чому це так важливо? – підсумовує Руслан Сидорович. – З точки зору підходу до формування найважливіших органів політичної влади – парламенту, президента, органів місцевого самоврядування – це є революцією».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини