Сидорович: «Виборчий кодекс готовий до другого читання. В зал його можна виносити хоч завтра»

Виборчий кодекс повністю готовий до другого читання, а розмови про те, що сесійній залі перед його ухваленням потрібно розглянути понад 4 тисячі поправок, є маніпуляціями. Про це заявив народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Руслан Сидорович.

Парламентар наголошує: «Там немає 4,5 тисячі поправок, там є опрацьовані 4,5 тисячі поправок та фіналізований текст, який завтра може бути винесений до сесійної зали. Якщо хтось хоче поговорити тут, то дискутувати треба було на 43 засіданнях робочої групи, які тривали півтора року, а не зараз, коли закінчується каденція цього парламенту та залишаються лічені дні на виконання обіцянок, які ми давали виборцям».

Руслан Сидорович нагадує передісторію документа: «У грудні 2014 року, коли була підписана коаліційна угода «Європейська Україна», п’ять фракцій, які зараз знаходяться в цій сесійній залі, взяли на себе зобов’язання змінити виборчу модель, ліквідувати мажоритарку та формувати наступний парламент на пропорційній основі з відкритими списками. Поки ніхто не вірив, що це буде можливо зробити, робоча група готувала Виборчий кодекс до фінальної редакції. «Самопоміч» поставилася до цього дуже відповідально, і нашими зусиллями разом з колегами, які теж працювали над Виборчим кодексом, на початку цього року він був підготовлений до другого читання».

«Тому нічого займатися демагогією. Потрібно виносити та голосувати те, що підготовлено, – підсумовує народний депутат. – Треба нарешті поставити крапку та показати, що ця Верховна Рада хоча б в найпринциповіших речах здатна виконувати обіцянки, які вона давала майже п’ять років тому».

Нагадаємо, у першому читанні Виборчий кодекс було ухвалено у листопаді 2017 року, після чого робоча група провела понад 40 засідань за участю громадськості та підготувала документ до другого читання. У проекті, зокрема, передбачено зниження відсоткового бар’єру на парламентських виборах, проведення виборів до Верховної Ради на пропорційній основі з відкритими списками та без мажоритарної складової.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини