Сидорович: «У першому читанні необхідно ухвалити депутатський законопроект про державне бюро розслідувань»

Сьогодні у парламенті планують розглянути законопроекти про державне бюро розслідувань. Як розповів народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Руслан Сидорович, на розгляд Верховної Ради подані урядовий законопроект і альтернативний — депутатський. На його переконання, ухвалювати в першому читанні потрібно останній — там більш прозоро виписана процедура формування конкурсної комісії.

«Депутатський законопроект враховує участь громадськості у комісії, тобто є набагато прозорішим і викликатиме значно більший рівень довіри суспільства. Незважаючи на те, що ДБР належить до виконавчої гілки влади, критично важливо, щоби слідство було політично незалежним і могло ефективно виконувати завдання, які стоять перед ним.

По-друге — надзвичайно важливо, щоби був чітко визначений порядок притягнення службовців ДБР до дисциплінарної відповідальності. Бо якщо не буде чітких критеріїв, то ці процедури або будуть незрозумілими і непрозорими, або будуть скасовуватися в судах», – наголошує народний депутат.

Він також додає, що державне бюро розслідувань, яке, відповідно до конституційних змін, має перебрати від прокуратури функцію розслідування кримінальних правопорушень, вчинених високопосадовцями, повинне повною мірою запрацювати якнайшвидше:

«Сьогодні у ДБР працює 4 людини, а загалом по всій Україні має бути до півтори тисячі фахівців. Тому потрібно у першому читанні ухвалити депутатський законопроект, доопрацьовувати його в другому читанні і в найкоротші строки ухвалити в цілому. За найоптимістичнішим сценарієм, бюро тоді зможе запрацювати не раніше осені цього року».

Руслан Сидорович
object(WP_Term)#13148 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини