Сидорович: «Тимчасові слідчі комісії – це  первинна контрольна функція парламенту»

Представник «Самопомочі» Руслан Сидорович впевнений, що парламент ухвалить закон про тимчасові слідчі комісії, адже усі політичні сили розуміють, наскільки цей закон є важливим. «Про це мовилося 5 років, але попередня влада гальмувала закон – він 4 роки лежав у парламенті і ніяк не міг бути ухвалений у І читанні. Зараз ми впритул підходимо до його ухвалення. Впевнений, не лише парламент його ухвалить, а й президент буде змушений його підписати. Бо на це існує серйозний суспільний запит».            
Сидорович пояснює важливість документа,  бо тимчасові слідчі комісії – це  первинна контрольна функція парламенту.
«Парламент не може виконувати якісно свої функції в інтересах людей, якщо він не в змозі контролювати владу. Кожен міністр, кожен чиновник, кожен крупний бізнесмен, президент має бути зобов’язаний прийти до парламенту, якщо є якесь важливе суспільне питання, і дати пояснення».
 
До прикладу –  вчорашня смерть 5-річного хлопчика, в якого стріляли п’яні поліцейські. Якби закон про ТСК був ухвалений, парламент мав би негайно відреагувати, викликати профільного міністра, бо це питання політичної відповідальності, і дати суспільству відповіді на питання, які хвилюють громадян.
 
«Мало того, що повинен бути обов’язок кожного чиновника прийти на вимогу парламенту і дати відповіді, та інформація, яка дається на засіданнях ТСК, повинна бути достовірною. Той, хто збрехав – повинен нести кримінальну відповідальність, так як це є в усіх демократичних державах».
 
Ще одна важлива функція закону про тимчасові слідчі комісії – імпічмент. Сидорович пояснює: «Імпічмент неможливий для реалізації без ТСК, адже в цій процедурі вони відіграють ключову роль. Буде ухвалено закон про імпічмент президента чи не буде – все одно ця процедура виконується тимчасовими слідчими комісіями, яка має бути врегульована в законі про ТСК».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини