Сидорович: «Треба не з трибуни говорити, що ми за відкриті списки, а ухвалити Виборчий кодекс»

До закінчення своєї каденції чинне скликання Верховної Ради має сконцентруватися на ухваленні низки доленосних та першочергових для держави рішень.

По-перше, за словами народного депутата від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Руслана Сидоровича, необхідно ухвалити у другому читанні Виборчий кодекс. У документі, зокрема, передбачено зниження відсоткового бар’єра на парламентських виборах, проведення виборів до Верховної Ради на пропорційній основі з відкритими списками та без мажоритарної складової. У першому читанні Виборчий кодекс було ухвалено у листопаді 2017 року, після чого робоча група провела понад 40 засідань за участю громадськості та підготувала документ до другого читання.

«Закінчився час для дискусій, настав час для рішень, – наголошує Руслан Сидорович. – Я прошу не говорити з трибуни, що ми за відкриті списки, а розблокувати роботу комітету, ухвалити цей Кодекс та рухатися далі».

По-друге, парламенту необхідно вирішити колізію, що склалася через скасування статті, яка передбачає покарання чиновників за незаконне збагачення. Народний депутат наголошує: «Якщо ми й далі будемо робити вигляд, що щось робимо, а не вирішувати цю проблему, буде відповідна реакція від людей».

По-третє, нікуди не поділася російська загроза, і одним з ключових моментів, як перемогти у війні, котру проти нас розв’язав віковічний ворог, є сильна економіка. «Треба розвивати економіку, тому що армія потребує коштів», – констатує Руслан Сидорович. Для цього до завершення каденції ця Верховна Рада має запровадити податок на виведений капітал замість податку на прибуток. На жаль, це рішення, на яке так чекає бізнес, нині взагалі зникло з порядку денного парламенту.

Крім того, необхідно ухвалити закон про тимчасові слідчі комісії, який посилить парламентський контроль над будь-яким чиновником, включно з президентом.

«Це ключові питання та ключовий виклик для нас, – підсумовує Руслан Сидорович, звертаючись до народних депутатів. – Всі інші речі похідні. Якщо ми цього не зробимо, все інше буде просто позбавлене сенсу».

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини