Сидорович: «Судова реформа має бути максимально публічною»

21 червня 2019 року президент Зеленський видав указ, яким фактично започатковано процес нової судової і конституційної реформ. Депутат «Самопомочі» Руслан Сидорович наголошує, що ця реформа повинна бути максимально публічною.

«Дуже важливо, щоб в контексті саме Конституційного Суду була пропрацьована і прописана дорожня карта цієї реформи. Щоб кожен українець міг зайти на сайт цієї правової комісії і подивитися, прочитати і зрозуміти, які зміни відбудуться через рік, які через 5, які через 10 років. Щоб будь-хто, незалежно від освіти, міг зрозуміти, в якій країні буде жити далі».

Займатись цим має правова комісія. При президентстві П. Порошенка вона називалась Конституційна комісія і Рада з питань судової реформи. Але це може бути об’єднано в одному органі, вважає Руслан Сидорович:

«Головне, щоб туди були включені провідні конституціоналісти країни, кращі правники, кращі представники судової гілки влади, міжнародні експерти, які поєднають і теоретичні глибокі знання і практичний досвід, щоб виписати цю дорожню карту, яка має бути публічною. Судді КС повинні делегувати бодай одного свого представника для роботи в цій комісії, бо вони мають показати виклики, з якими зіштовхуються судді у своїй роботі,  проблеми доступу до конституційної юрисдикції для звичайних громадян».

Чому це так важливо? Сидорович пояснює: «Щоб потім ті чи інші можновладці не мали можливості маніпулювати і не заводити судову реформу на манівці, так, як це, на жаль, сталося останніми роками».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини