Сидорович: «Спершу слід відправити у відставку старий склад ЦВК, а потім вирішувати, яким буде новий»

Народний депутат «Об‘єднання «Самопоміч» наголошує на дотриманні усіх процедур при голосуванні за оновлення Центральної Виборчої Комісії. Адже в українському законодавстві вже були прецеденти щодо рішень Конституційного суду, де визнавалися неконституційними закони внаслідок порушення процедури.

Сидорович зауважує: «Надзвичайно важливо, щоб ми в найкоротші строки змогли розглянути питання відставки чинного складу ЦВК. І обрати новий тим способом, який визначено законом. Питання дотримання процедури в даному випадку це не питання процедури якогось галузевого закону, питання юстиції, енергетики, транспорту, інфраструктури чи ще чогось. Ми зараз розглядаємо питання, яким способом буде сформовано орган, який відповідальний за обрання Президента країни, Верховної Ради України, я вже не кажу про місцеві вибори, а місцеве самоврядування внаслідок децентралізації набуло значно глибшої і більшої ваги».

«Заміна ЦВК і її складу – це те, що ми заборгували українському народові за 4 роки. Але сьогодні, замість того, щоб займатися переобранням складу ЦВК, ми займаємось питанням розгляду, скільки їх має бути: 15, 17, 20… чи ще скількись. Тому питання процедури – це не є якийсь нікому не потрібний церемоніал, тим більше, що в нас вже є відповідні прецеденти.

ЦВК потрібно оновлювати, потрібно відправляти у відставку і приводити тих людей, які будуть здатні чесно, відповідально формувати Центрвиборчком. Але робити це треба виключно конституційним способом», – підсумовує Руслан Сидорович.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини