Сидорович: «Самопоміч», не чекаючи Виборчого кодексу, відкрила свої списки»

Є можливість зайти у розгляд Виборчого кодексу у Верховній Раді вже цього тижня. Про це повідомив представник «Самопомочі» Руслан Сидорович на засіданні погоджувальної ради парламенту.

«Майже ніхто не вірив, що цей процес буде результативним. Але наприкінці 2017 року 226 голосів за Виборчий кодекс у першому читанні були проголосовані. Потім ніхто не вірив, що робоча група зможе опрацювати усі понад 4000 правок для того, щоб сфіналізувати документ. Робоча група зробила свою роботу і підготувала відповідний проект. Після того ніхто не вірив, що комітет збереться  і ухвалить рішення щодо Виборчого кодексу, але минулого тижня завдяки нашій спільній роботі все-таки комітет ухвалив відповідне рішення, яке дало можливість розблокувати даний процес і цього тижня заходити вже у Виборчий кодекс».

Руслан Сидорович наголосив, що ухвалити Виборчий кодекс дуже важливо саме до завершення каденції цього парламенту, бо це обіцянка, яку у 2014 році давали усі 5 політичних сил. Але виконувала цю обіцянку послідовно лише «Самопоміч».

Зокрема, саме «Самопоміч», не чекаючи ухвалення Виборчого кодексу, уже відкрила свої списки. І не партійні боси вирішують, хто і які місця  буде займати у списку, а люди своїм рейтингуванням.

Наголосив Сидорович і на бюджетному процесі, щоб після зміни влади не сталось економічних потрясінь.

«До 1 червня уряд мав підготувати бюджетні резолюції. Ми розуміємо, що на початку осені буде сформовано, очевидно, вже новий уряд, буде нова парламентська коаліція. Але ми не повинні зупиняти жодні бюджетні процеси, адже ми розуміємо, які виклики перед нами стоять і, в тому числі, на переговорах з МВФ для того, щоб уникнути фінансових потрясінь».

Зміна влади так само може бути використана Росією для своїх цілей, вважає Сидорович. Зокрема, Москва буде намагатися тиснути і вимагати виконання так званого політичного пакету мінських домовленостей. Надзвичайно важливо, щоб Україна не забувала про українські інтереси.

«Важко звинувачувати Німеччину у захисті німецьких інтересів, французів – у захисті інтересів французів. Ми повинні дбати про свій інтерес і вимагати від наших західних партнерів, щоб вони тиснули на Кремль для виведення військ, звільнення окупованих територій  Донбасу і Криму. Це українські землі, і критично важливо, щоб вони були повернуті у склад України!»

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини