Сидорович: «Самопоміч» має рецепт, як легально відправити Луценка у відставку»

Як вважає депутат «Самопомочі» Руслан Сидорович, шанси на проведення позачергового засідання парламенту, де будуть звільнення і призначення, є високими. Він нагадує, що попереднього разу, попри нерезультативне голосування, Рада зібралася на вимогу президента провести позачергове засідання і витратила на це усього лише день.

Сидорович пояснює, що позачергове засідання важливе, бо регламент Верховної Ради не передбачає розірвання розгляду законопроекту. А зараз Рада розглядає реформу виборчого законодавства і не може перерватися на розгляд інших законопроектів. Але наступний тиждень непленарний, і немає жодних проблем отримати подання президента про проведення позачергового засідання, розглянути кадрові питання і поставити крапку в цьому питанні.

«Питання призначень міністра оборони, закордонних справ, голови СБУ, генпрокурора – в зоні політичної відповідальності президента, тому не потрібно робити вигляд, що парламент щось не бачить чи не розуміє. Кадрові питання мають бути вирішені, і президент повинен отримати можливість провадити свою політику у сферах його відповідальності, а потім вже виборці будуть давати оцінку роботи його команди».

Кажучи про попереднє голосування щодо кадрових призначень президента, яке Рада провалила, бо глава держави не подав своїх кандидатур, Сидорович зауважує:

«Міністерство закордонних справ – це не лише міністр закордонних справ, міністерство оборони – це не лише міністр оборони, СБУ – не лише голова СБУ. Є величезні апарати, які виконують свої дії. З іншого боку, логічною є вимога подати кандидатури, бо ми маємо розуміти, кому ми даємо курувати настільки важливі напрямки в державі. Громадяни хочуть розуміти, хто буде провадити зовнішню політику, хто відповідатиме за сферу оборони, хто
очолюватиме СБУ та ГПУ. Це важливо».

Стосовно юридичної колізії зі звільненням генерального прокурора Луценка, представник «Самопомочі» має рецепт вирішення ситуації. Потрібна тільки політична воля парламенту.

«Якщо Верховна Рада готова відправити Луценка у відставку – є простий вихід і «Самопоміч» давно почала його готувати: збір 150 підписів, і генпрокурор абсолютно легальним способом йде у відставку. Нам залишилося зібрати кілька десятків підписів. Тож якщо ми хочемо відправити генпрокурора у відставку – давайте зберемо ці підписи, а не будемо розказувати, що подання є недосконалим».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини