Сидорович розкритикував внесені до парламенту законопроекти про відповідальність за незаконне збагачення

Внесені до Верховної Ради проекти законів щодо відповідальності за незаконне збагачення, серед яких і президентський законопроект, народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Руслан Сидорович називає передвиборчими піар-ходами, які не вирішують проблему, що виникла після скасування Конституційним судом статті про незаконне збагачення.

Аналізуючи проект закону, ініціатором якого є Петро Порошенко, парламентар наголошує: «Це спроба «пройти поміж краплин», в результаті якої відповідальності за незаконне збагачення не залишилося. На превеликий жаль, це законопроект ні про що».

Що стосується кримінальних справ, які були відкриті правоохоронцями за скасованою Конституційним судом статтею, то врятувати їх можна. Для цього необхідно лише перекваліфікувати злочини на інші статті Кримінального кодексу. Однак з цим виникає проблема. Народний депутат пояснює: «Такі речі, як ухилення від сплати податків, хабар, перевищення службових повноважень, зловживання владою, мають значно складнішу доказову базу. Тобто, довести вину в таких злочинах, особливо якщо вже пройшло чимало часу, дуже складно».

Руслан Сидорович нагадує: «Основна мета внесення до Кримінального кодексу статті, яку Конституційний суд визнав неконституційною, полягала в тому, що посадовці, які обіймають високі посади, мають пояснити, звідки з’явилися статки, внесені в декларацію. Не можеш пояснити – відповідай».

Як відомо, раніше Конституційний суд скасував статтю про незаконне збагачення. З цього моменту посадові особи більше не мають пояснювати, звідки в частини з них з’явилися тонни кешу.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини