Сидорович: «Рішення КС – поганий сигнал для суспільства і західних партнерів»

Визнання Конституційним судом неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання чиновників за незаконне збагачення, на думку депутата «Самопомочі» Руслана Сидоровича – це дуже поганий сигнал для суспільства і наших західних партнерів в умовах, коли і так корупціонери почувають себе дуже комфортно.

Також Сидорович роз’яснив рішення КС про те, що положення статті не відповідають презумпції невинуватості:

«Принцип невинуватості існує для того, щоб держава, яка має колосальний силовий апарат, не робила людину винуватою достроково. Але це принципово відрізняється стосовно людини, яка працює на публічній службі; яка отримує зарплату за рахунок платників податків. Тут філософія зовсім інакша. Громадянин може вчиняти все, що не заборонено законом, а органи державної влади зобов‘язані діяти згідно з 19 ст. Конституції».

Тобто, наголошує Сидорович, закон чітко розрізняє громадян і державних службовців. Державний службовець є обмеженішим у своїх можливостях, бо його дії можуть завдати суспільству шкоди набагато більшої:

«Тому можливість незаконного збагачення містить в собі високу суспільну шкоду. Бо коли топ-посадовці тепер не повинні будуть пояснювати, звідки в них з‘явилися тонни кешу, то це може призвести до серйозних проблем». 

Зауважимо, що презумпція винуватості взагалі є запозиченою з англо-саксонської системи права, де для відповідних категорій осіб (як правило, це особи на публічній службі) може застосовуватися презумпція вини. Якщо подивитись на розвиток сучасної юридичної науки країн Континентальної системи права, не англосаксонської, то слід відмітити, що країни Континентальної системи права (в тому числі ЄС) запозичують з тої системи дуже багато цікавих і корисних речей.

Сидорович каже: «Коли ми говоримо про осіб, які знаходяться на публічних посадах, то тут Конституційному суду потрібно було б глибше глянути на цей принцип з точки зору суспільного інтересу».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини