Сидорович: «Прокуратура має припинити займатися невластивими їй функціями»

Парламент ухвалив закон щодо оптимізації чисельності працівників органів прокуратури, який скасовує раніше прийняті зміни, покликані скоротити кількість прокурорів. Фракція «Об’єднання «Самопоміч» не підтримала цей законопроект, оскільки, на переконання народних депутатів, потрібно не лише зменшувати кількість прокурорів, але й їхній функціонал.

«Працюючи в Конституційній комісії і напрацьовуючи зміни до Конституції в частині блоку правосуддя, ми пропрацьовували зміни стосовно прокуратури. Тоді ми говорили про зміну філософії роботи правоохоронної системи, про те, що прокуратура має припинити займатися невластивими їй функціями, а займатися лише двома речами: підтримкою державного обвинувачення в суді і процесуальним керівництвом.

По-друге, у пояснювальній записці до законопроекту написано, що це не вплине на показники бюджету. Але скажіть, будь ласка, 15 тисяч прокурорів чи 10 тисяч — хіба не впливає на бюджет? Очевидно, що так. Нам потрібно рухатися послідовно і зменшувати не лише кількість прокурорів, але й їхній функціонал, а також будувати ту правову систему, яка слугуватиме інтересам людини, а не прокуратури», – наголосив народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Руслан Сидорович.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини