Сидорович: «Підготовка Виборчого кодексу до другого читання завершена»

Член робочої групи з підготовки Виборчого кодексу до другого читання, депутат «Самопомочі» Руслан Сидорович каже, що найближчим часом Рада нарешті візьметься за Виборчий кодекс.

«Можу сказати, що робота вже майже завершена. На п’ятничній нараді у спікера було анонсовано, що вже найближчим часом спікер готовий виносити Виборчий Кодекс в сесійну залу до другого читання. Я переконаний, що ми зобов’язані ще цієї весни ухвалити у другому читанні Виборчий кодекс, щоб парламентська виборча кампанія 2019 року відбулася за новими правилами, тими, які були обіцяні в коаліційній угоді: на пропорційній основі за відкритими списками».

Якихось законодавчих рамок для дедлайну щодо Виборчого кодексу немає. Є рекомендації Венеційської комісії, пояснює Сидорович.

«Очевидно, що не можна затверджувати Виборчий кодекс, коли вже розпочнеться виборчий процес. Однак, чим швидше Рада ухвалить цей кодекс, тим краще, тому що потрібно ще провести роз’яснювальну кампанію серед громадян, серед майбутніх членів виборчих комісій, серед спостерігачів, щоби не було фальсифікацій, щоб була мінімальна кількість зіпсованих бюлетенів, щоб виборець зрозумів, яким способом за новою виборчою моделлю він реалізує свій голос».

Нардеп переконаний, попри передвиборчу кампанію, парламент мусить плідно працювати до кінця своєї каденції.

«Йти на перерву парламенту в тракті війни, в тракті великої кількості викликів, було би надзвичайно безвідповідально. 2014 року український виборець обрав сьогоднішній склад Верховної Ради не для того, щоб депутати займалися виключно виборчою кампанією. Виборча кампанія – це важливо, але парламент є законодавчим органом і він зобов’язаний працювати і ухвалювати ті закони, які потрібні українським громадянам і державі».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини