Сидорович: «Перед ухваленням рішень потрібно думати про їх наслідки для суспільства»

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону #8336 щодо посилення гарантій незалежності судового експерта та належного забезпечення здійснення судово-експертної діяльності.

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» документ в першому читанні підтримала, однак до другого читання, наголошує народний депутат від «Самопомочі» Руслан Сидорович, 8336 потребує системного доопрацювання.

Парламентар аргументує: «Безумовно, сьогоднішня ситуація, яку виправляє цей законопроект, коли особи, які підозрюються у вчиненні умисних злочинів, можуть уникнути покарання, є неприпустимою. Разом з тим, яка логіка в тому, що ми не вирішуємо аналогічної проблеми, яка стосується економічних та корупційних злочинів? Ми що, їм індульгенцію виписуємо? Де здоровий глузд? Чому не застосовується єдиний підхід та принцип?»

«Щодо експертиз, – продовжує він. – Ми, ухвалюючи Цивільний, Господарський процесуальний кодекс, Кодекс з питань адміністративного судочинства, дали можливість проводити експертизу не лише за судовими рішеннями. Для чого ми знову це обмежуємо до волі судді та створюємо чергові місця, де може виникати корупція?

Чому експертиза зводиться виключно до державних експертів? Що це за монополія? Що це за привілеї? Ті адвокати та правники, які мають практичний досвід, прекрасно знають, як працюють ці інститути та наскільки вони є керованими структурами, під чиїм дахом вони знаходяться».

«Перш ніж ухвалювати якісь рішення, голосувати за закони, – підсумовує Руслан Сидорович, – потрібно дуже добре подумати та проаналізувати щодо наслідків для всього суспільства».

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини