Сидорович: «Парламент насправді не прийняв жодного закону щодо скасування недоторканності»

Незважаючи на вимоги учасників акції «Велика політична реформа» щодо скасування депутатської недоторканності та розгляд відповідних законопроектів у сесійній залі, Верховна Рада не прийняла відповідного закону. Так, два документи, котрі депутати обговорювали на засіданні у четвер, 19 жовтня, направили до Конституційного суду.

Народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Руслан Сидорович пояснює: «Документи і не могли бути проголосовані, тому що внесення змін до Конституції передбачає окрему спеціальну процедуру. Тож парламент зробив важливий перший крок, але який жодним чином не гарантує бажаного фіналу цієї історії».

Саме тому, за його словами, фракція «Самопоміч» наполягала на поданні до сесійної зали і голосуванні законопроекту #5487, метою якого є спрощення процедури надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт парламентарів. Проект можна було прийняти вже сьогодні, адже він не вносить зміни в Конституцію, лише до Регламенту та закону «Про статус народного депутата».

«Голосування щодо цього законопроекту дасть можливість проявити себе кожному народному депутату, – підкреслює Руслан Сидорович. – Законопроект #5487 робить процедуру притягнення депутата до кримінальної відповідальності дуже простою – в перший пленарний день, коли з’являється відповідне звернення Генеральної прокуратури, воно має бути негайно подане у сесійну залу, без включення до порядку денного, без розгляду Регламентного комітету та інших непотрібних процедур. Воно повинно бути негайно розглянуте. А надалі – ніяких додаткових голосувань щодо вирішення питання про вжиття заходів запобіжного характеру. Це можна зробити одним голосуванням, підтримавши цей законопроект за основу та в цілому».

«Ми продовжимо акцентувати на законопроекті #5487, при цьому, безумовно, підтримуючи внесення змін до Конституції. Поки ж нас знову заводять в довгу дорогу, а сьогоднішні рішення є окозамилюванням та відвертанням уваги від реального механізму та способу вирішення проблеми недоторканності депутатів», – підсумовує народний депутат.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини