Сидорович: «Особи, які знищували державу, не повинні обирати  владу»

Тимчасово позбавляти права голосу осіб, які скоїли злочини проти нацбезпеки та оборони, територіальної цілісності, і тих, хто порушував виборче законодавство, зокрема підкуповував виборців. Таку законодавчу ініціативу пропонує депутат «Самопомочі» Руслан Сидорович.

Відповідний законопроект 9097 розглядатиме Комітет з питань забезпечення правоохоронної діяльності.

«Люди, які знищували державу, не повинні обирати владу. Як і ті, хто організовують мережі, скуповують голоси, хто фактично нищить демократію в Україні, теж певний час не повинні брати участь у голосуванні».

На закиди, що це занадто, Сидорович наводить як приклад Францію. Ця країна після низки терактів пішла значно далі – там було внесено зміни до конституції,  і особи, які знищують французьку державу, позбавляються громадянства.

«Я стверджую, що ті люди, які знищували державу, засади демократії і виборче право (бо підкуп – це знищення виборчого права), протягом певного часу не повинні обирати владу: президента, народних депутатів, місцеву владу».
Як наголошує нардеп, цей законопроект є абсолютно конституційним, він не позбавляє права голосу.

«Якщо б це було так – він би суперечив 22 ст. і 70 ст. Конституції України. Мова йде про тимчасове обмеження відповідних осіб. У нас же є в Кримінальному кодексі, що особи можуть бути позбавленні права займатись протягом певного часу певною діяльністю, обіймати певні посади. Точно така сама логіка».

На думку Сидоровича, в Україні потрібно обговорити питання активного виборчого права і зрозуміти, чи повинні люди, які знищують державу, мати той самий обсяг прав, що й усі інші громадяни, і створити механізми, які будуть захищати  інтереси держави.

«Дуже багато політиків говорять, що вони борються з Кремлем, борються з зовнішньою агресією, проти сепаратизму, але ці слова не виливаються в конкретні дії. Я ж пропоную конкретні і чіткі механізми, як дистанціювати цих людей від формування органів державної влади».

Однак Руслан Сидорович зауважив, що за його інформацією, Комітет збирається відхиляти законопроект 9097. А це певний маркер:

«Придивіться до депутатів, хто з трибуни рве сорочку на грудях, як він обстоює інтереси держави, а хто забезпечує це конкретними діями».

object(WP_Term)#12918 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини