Сидорович: «Не можна перетворювати воєнний стан на профанацію і фарс»

«Самопоміч» вимагає звіту у Верховній Раді від усіх відомств про перебіг воєнного стану в країні і подальші плани», – заявив депутат політсили Руслан Сидорович.

«У Верховній Раді, перед парламентом, ті структури, на які покладено обов’язок з реалізації необхідних заходів стосовно режиму воєнного стану, мали би регулярно звітувати і перед українським парламентом і перед українським народом, що зроблено за цей період, щоб зміцнити обороноздатність і щоб кожен громадянин міг почувати себе захищено і безпечно».

Сидорович наголошує, що люди  не поінформовані про правовий режим воєнного стану ані в тих областях, де його введено, ані загалом в Україні.  

«На місцях, обласні державні адміністрації, районні державні адміністрації мовчать і не пояснюють людям, що це для них означатиме. Поряд з тим, ці питання турбують людей не лише на тих територіях, де є воєнний стан. Подорожуючи минулого тижня різними регіонами країни, навіть на тих теренах, де не введено воєнного стану, люди питають, що це для них означатиме. Відповіді немає, а люди мають право знати, мають право розуміти, яких заходів держава вживатиме для захисту їхніх прав, їхньої безпеки. А ця невідомість породжує страх і невпевненість у завтрашньому дні».

На цій непоінформованості населення певні сили починають грати. Зокрема на питанні виборів в об’єднаних територіальних громадах. Це неприпустимо, каже Руслан Сидорович.

«Не можна жонглювати і експериментувати питанням проведення місцевих виборів на тих територіях, де введено воєнний стан. Фактично місцеві вибори в ОТГ вже зірвані, і зараз спекулювати тим, що ми начебто хочемо забезпечити активне виборче право громадян – це профанація і омана. Потрібно чесно людям сказати: в умовах воєнного стану вільні вибори, які відповідають світовим стандартам – неможливі за визначенням».

«Не можна перетворювати воєнний стан на профанацію та фарс. Люди мають розуміти, що держава активно збільшує свою обороноздатність і яким способом це відбувається».

Сидорович підкреслює, що  Президент, РНБО, уряд мали би інформувати людей про те, якими будуть наслідки введення режиму воєнного стану і що саме це означатиме для людей, чи будуть якісь обмеження в повсякденному житті.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини